CHROMAG - kanadyjskie komponenty rowerowe w Reanimacji

 

Chromag to kanadyjska firma z siedzibą w Whistler. Świadkowie (to brzmi okropnie, ale tak już jest) prawdopodobnie nagrali to po raz pierwszy w erze wideo NWD, Ride To The Hills, Kranked, gdzie zaczęli pojawiać się „kanadyjscy kultyści” do tej pory w dużej mierze nieznani Europejczykom. Jednym z nich był Chromag.

 Portfolio Chromag powiększa się z roku na rok, ale osobiście odważymy się powiedzieć, że ta marka jest najsilniej postrzegana w połączeniu z komponentami, zwłaszcza kierownicami, mostkami i siedzeniami, ale na przykład ich ramy typu hardtail należą do najlepszych, jakie można znaleźć na rynku.

Założycielem jest Ian Ritz, a nadrzędnym celem było samodzielne wykonanie komponentów i ram, z których on i jego przyjaciele będą zadowoleni. I tak jest do tej pory. Nadal wytwarzają komponenty, których sami chcą używać. Dzięki temu, że produkują go przede wszystkim „dla siebie”, logiczne jest, że mają tylko najwyższe wymagania dotyczące jakości i wszystkich detali.

Na początku wspomnieliśmy o „świadkach”. Tak więc jeszcze więksi świadkowie (hi) mogą przypomnieć sobie lata 90. i kultowych twórców ram, takich jak Fat Chance, Brodie, DeKerf i inni. Ci budowniczowie stopniowo szlifowali koła wielkiego biznesu, ale często nie znikali. Chromag ma swoje ramki ugotowane bezpośrednio w DeKerf!

Z pewnością zauważyłeś produkty Chromag wśród wielu znanych freeriderów i freestylerów. Uwierz mi, nie każdy ma kontrakt z Chromag. To po prostu ich osobisty wybór. Największą nazwą, która napędza i pomaga ulepszać komponenty Chromag, jest bez wątpienia Semenuk, ale nawet Kovarik czy Aggasiz nie brzmi źle, nie sądzisz?

W ostatnich latach firma Chromag wprowadziła własną linię odzieży do jazdy konnej i nie do jazdy konnej. Rzucił się w ten rozdział z własnym zapałem. Robią to, na czym chcą jeździć, na co chcą wejść i aby byli jak najbardziej zadowoleni. I naprawdę ich ubrania są całkiem niezłe. Jak inaczej.

 

 

Podziel się:

Kontakt